TMMOB Makina Mühendisleri Odası İzmir Şubesi ile Matesis Mühendislik A.Ş. arasında proje ve taahhütlerin teknik incelemesinin gerçekleştirilmesine yönelik işbirliği protokolü 15 Mayıs 2024 tarihinde imzalandı.

İmzalanan protokol kapsamında, TMMOB Makina Mühendisleri Odası İzmir Şubesi, Matesis Mühendislik A.Ş. tarafından proje ve taahhüdü gerçekleştirilecek tüm yapı süreçlerinde, kamusal denetim anlayışı ve teknik uzman kadrosu ile yer alacaktır. Oda, tasarımların ulusal mevzuat, standart ve şartnamelere uygunluğunu, taahhüt süreçlerinde imalat ve montajların uygunluğunu ve kaynaklı imalat süreçlerinde yapılan kaynak işlemlerinin uygunluğunu denetleyecektir. Bu sayede bölgemizde bulunan yapıların güvenli, dayanıklı, enerji verimli ve sürdürülebilir olması hedeflenmektedir.

Protokol törenine, TMMOB Makina Mühendisleri Odası İzmir Şubesi adına Şube Yönetim Kurulu Sekreter Üyesi Evrim Aksoy ve Şube Müdürü Necmi Varlık, Matesis Mühendislik A.Ş. adına ise firma yöneticilerimiz İrfan İnanç Yıldız ve Selim Kayan katıldı.

Kaynak: https://www.mmo.org.tr/izmir/haber/odamiz-ile-matesis-muhendislik-arasinda-proje-ve-taahhutlerin-teknik-incelemesinin